تبلیغات
 
 
عینك ری بن ویفری شیشه شــفاف - مشکی‎پوشان در قزوین

مشکی‎پوشان در قزوین

نویسنده : علی صمدی فر چهارشنبه 15 تیر 1390 07:59 ق.ظ  •  دیدگاه ها : ()  

کنسرت رضا صادقی و گروه مشکی‌پوشان شب‌های پنج‌شنبه ۹ و جمعه ۱۰ تیرماه ۱۳۹۰ در سالن شهید بابایی شهر قزوین، با استقبال بسیار پرشور مردم برگزار شد. در این کنسرت پاپ که با استقبالی کم نظیر از سوی مردم هنردوست مواجه شده بود، رضا صادقی چهره دوست داشتنی و شناخته‌شدۀ کشورمان به همراه گروه مشکی‌پوشان با سرپرستی بهنام ابطحی در حضور بیش‌از ۲۰۰۰ نفر به هنرنمایی پرداختند.گزارشی که در ادامه مشاهده می‌فرمایید شامل اتفاقات و حواشی کنسرت شب جمعه ۹تیرماه می‌باشد، برای مشاهده تصاویر در سایز بزرگتر روی آنها کلیک کنید.
.
« آتش زیر خاکستر! »

برنامه مطابق معمول اکثر کنسرت‌ها با ۱۵ دقیقه تاخیر در ساعت ۲۱:۱۵ با آهنگ “منو تو آغوشت بگیر خدا ” شروع شد.پس از پایان این قطعه رضا صادقی دقایقی با مردم صحبت کرد و از ابراز احساسات آنها در شب قبل تشکر و قدردانی نمود در ادامه یادی کرد… از زنده‌یاد ناصر عبدالهی نام برد و او را یکی از بزرگترین هنرمندان ایران خواند او همچنین چندین بار در طول کنسرت از پرویز مشکاتیان یاد و او را ستایش نمود همچنین از مردم خواست به احترام اساتیدی چون محمدرضا شجریان، بابک بیات، بزرگ مرد کلام ایران احمد شاملو، فروغ فرخ‌زاد و دکتر علی شریعتی و زنده‌یاد ناصر حجازی دقایقی ایستاده این سرمایه‌های ادب و هنر و ورزش ایران را تشویق کنند.
.
.
همچنین دراین کنسرت  گروه ‌مشکی‌پوشان به اجرای قطعه‌‌های محبوبی چون : “وایسا دنیا” ،  ” نرو” ، “مشکی رنگ عشقه”  ، “دلم برات تنگ شده جونم ” ،  ”عشق تازه حرف تازه ” ، “خدا رو چه دیدی ” و ” شیر خسته ” در طول زمان یک ساعت و نیم و بدون هیچ استراحتی (به جز دقایقی که رضا صادقی بین چند قطعه با مردم سخن گفت) پرداخت.
.
.
هماهنگی و تسلط مثال زدنی گروه در اجرای قطعات نشان از حرفه‌ای بودن تک تک اعضای گروه مشکی‌پوشان داشت در این بین تک نوازی سولوی درامز بهنام ابطحی و  همچنین تکنوازی مرتضی کریمی (عود) و ناصر رحیمی (پرکاشن)، مهر تاییدی بود بر این موضوع.
.
« بهنام ابطحی »
از نقاط قوت این اجرا می‌توان به صدابرداری عالی (با وجود استاندارد نبودن محیط برای کنسرت و ارتفاع زیاد سقف سالن) همچنین نورپردازی فوق‌العاده و حرفه‌ای آن اشاره کرد.نظم و هماهنگی قابل توجه در برگزاری این کنسرت باعث شد که هر دو شب اجرا بدون کوچکترین حاشیه و مشکلی برگزار شود که باید به تیم برگزاری این کنسرت تبریک گفت.
.
.
نبود بروشور قطعات و  فهرست هنرمندان یکی از نقاط ضعف این کنسرت بود که از چنین برنامه خوبی انتظار این اشتباه نمی‌رفت.
.
….
.
اسامی هنرمندان تا جایی که شناختم و یادداشت کردم به این ترتیب بود : بهنام ابطحی (درامز)، معین راهبر (کیبورد)، آرش مقدم (گیتار باس)، مرتضی کریمی (عود)، میرپاشا سیدیثربی (کیبورد)، مسعود همایونی (گیتار الکتریک) و ناصر رحیمی و همایون نصیری (پرکاشن).
.
.
اما جالبترین نکتۀ این کنسرت میزان محبوبیت رضا صادقی نزد مردم قزوین بود که شخصاً انتظارش را نداشتم! شور و حالی که حضار در حین اجرای این کنسرت از خود نشان دادند واقعاً وصف نشدنی‌ست و نمونه‌اش را در کمتر کنسرتی دیده‌ام. تشویق‌های پیاپی که صورت می‌گرفت و همچنین اشک‌هایی که در پایان برنامه برای رضا صادقی از سوی دوست‌دارانش ریخته شد، خود گویای میزان این محبوبیت است.البته به گواه حرف نزدیکان رضا صادقی، از این حیث این برنامه یکی از کم‌نظیرترین اجراهای این گروه در سطح کشور بوده.
خیلی باعث خوشحالی‌ و سربلندی‌ست که قزوین در اینگونه اتفاقات فرهنگی از خیلی از شهرها جلوتر است و واقعاً باید به مسئولین فرهنگی استان از این بابت تبریک و خسته‌نباشید گفت.مردم ما به این کنسرت‌ها و برنامه‌ها در کنار تمام سختی‌ها و مشقت‌ها و آزردگی‌های زندگی، احتیاج  اساسی دارند. خوشحالی و لبخند مردمی که از سالن خارج می‌شوند را این روزها به سختی می‌توان در اجتماع دید.
.
.
هرچند مثل همیشه متاسفم که باید گله کنم از سالن برگزاری کنسرت و بگویم که قطعاً اگر این برنامه در سالن بهتری برگزار می‌شد این برنامه با استقبال گسترده‌تر و با کیفیت بهتری روی صحنه می‌رفت.البته به این موضوع کاملاً آگاهی دارم که برای برگزارکننده به علت بازده کم مالی به هیچ وجه امکان برپایی این برنامه‌ها در سالن‌های کوچکتر نیست و البته که نه تنها قزوین بلکه خیلی از شهرها سالن مناسب با این ظرفیت ندارد. ولی هستند شهرستان‌هایی که سالن‌های تا دو هزار نفرۀ خوب دارند و این شور و اشتیاق را نه! وقتی مردم ما تشنۀ هنر هستند باید امکانات در اختیارشان قرار بدهیم.مسائلی چون وضع بسیار نامناسب تهویۀ سالن (که این سالن و هر سالن ورزشی دیگری در این زمینه برای این برنامه‌ها مناسب نیست و جوابگوی این حجم جمعیت و این همه شور و اشتیاق نیست) و نبود دید مناسب برای حاضرین و صندلی‌های نامناسب و صدابرداری با آن مشکلات عظیمش و هزار و یک مشکل دیگر که بسیار در گزارش‌ کنسرت‌های قبلی ذکر شده، حق این مردم که با ذوق و جان و دل بهای بلیت می‌پردازند و دوست دارند از کنسرت‌ها لذت ببرند، نیست…
اما بعد از این کنسرت رضا صادقی را مردی با اخلاق و مردمی و دوست داشتنی شناختم، متاسفانه نمی‌توانم خودم را یک طرفدار جدی‌اش بدانم اما این مطلب ادای دینی بود به خاطرات خوبی که با چند آهنگش دارم.برای رضا صادقی و گروه حرفه‌ای او آرزوی موفقیت‌های بزرگ و سلامتی دارم همچنین امیدوارم به زودی دوباره آنها را در شهرم ملاقات کنم.لازم به ذکر است رضا صادقی بعد از این اجرا ۲۵ و ۲۶ تیرماه مهمان دوستدارانش در جزیرۀ کیش است.
.
پی‌نوشت : اما در جریان اخذ مجوز تهیه گزارش از این کنسرت برای وبلاگ آواز مشکلاتی پیش آمد که شاید بهتر است چند خطی هم درباره آن بنویسم.مسئولین فرهنگی؛هنری ادارۀ فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین باید این را بدانند که وبلاگ آواز نه متعلق به شخصیت حقوقی‌ و نه شخص حقیقی خاصی‌ست که عمدۀ فعالیت آن هدفمند و به قول خودشان عمدۀ فعالیتش ضد ارشاد باشد! اگر بنده هم در یک وبلاگ متفرقه و با اسم مستعار اقدام به نوشتن می‌کردم حالا با این برخورد نامناسب مواجه نمی‌شدم…بازتاب وقایع و دیدگاه‌ها با حفظ بی‌طرفی و بدون جهت‌گیری اصلی‌ترین هدف این وبلاگ بوده و هست و قطعاً مطلبی تاکنون منتشر نشده که با این هدف در تضاد باشد.به وقت انتقاد ، نقد بوده و به وقت تشکر، قدردانی.بارها گفته‌ام که روند صدور مجوز کنسرت‌ها (در شهر قزوین) در یکی دو سال اخیر بسیار پیشرفت کرده و در مقایسه با دیگر شهرستان‌ها ستودنیست که این دلیلی جز وسعت دید و روشنفکری مسئول فرهنگی هنری این اداره ندارد ولی بعضاً پیش‌آمده که برخوردهای نامناسبی هم صورت گرفته که نمونه‌اش مطلبی‌ست که در مورد کنسرت خانم غانم پیش آمد و این کنسرت مجوز نگرفت در حالی که همین برنامه و همین کنسرت در خیلی از شهرها برگزار شده، وبلاگ آواز فقط این اتفاق را بازتاب داد همین و نه بیشتر.متاسفانه بنظر می‌رسد که مشکل اصلی دید منفی به رسانه‎های مجازی‌ست و دشمن‌پنداری آنها…بگذریم.
در پایان تشکر می‌کنم از آقایان اسحق چگینی، علیرضا خدابخش و اسماعیل محمدبیگی (برگزارکننده محترم این کنسرت) که نهایتاً برخلاف برخورد اداره ارشاد باعث حضور وبلاگ آواز در این کنسرت شدند.


منبع:
http://mehrnews.hosh.ir

آخرین ویرایش: - -

شنبه 25 شهریور 1396 04:43 ق.ظ
Having read this I believed it was really enlightening.
I appreciate you spending some time and effort
to put this article together. I once again find myself personally spending way too much time both reading and
commenting. But so what, it was still worth it!
جمعه 13 مرداد 1396 10:10 ب.ظ
What's up, this weekend is nice for me, for the reason that this moment i
am reading this impressive informative paragraph here at
my home.
چهارشنبه 30 فروردین 1396 03:25 ق.ظ
Ahaa, its good dialogue on the topic of this post at this place at this weblog, I have
read all that, so now me also commenting here.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر